Teistmoodi koolinädal

Loomise kuupäev 18.10.2024
Eelmisel nädalal, 05.-13.oktoobril, asusid meie mõisakoolis ja spordihoones Sakala maleva maakaitse- ja kergjalaväerühmad, keda tuntakse ka Ussisõdurite nime all. Meie õpilastel oli see nädal projektinädal, kus osad klassid olid osaliselt e-õppel, kuid käidi ka väljasõitudel ja 7.-9.klass osales kolmel päeval mõisakooli saalis toimunud Rakett69 õpihuvilaagris.
Koolipere jagas nädala jooksul reservväelastega edukalt oma taristut, mis on hea näide tsiviil-militaarkoostööst. Meie kooli köök tagas sel perioodil toitlustuse 130le reservväelasele, lisaks toitlustati samal ajal meie lasteaeda. Antud kogemus oli ka köögile heaks praktikaks ja kogemuste saamiseks ning harjutus militaartoetuseks.
Täna käisid kooliperel külas Sakala maleva pealik Andres Lapp ja Sakala maleva Lehola malevkonna pealik Jan Kraner, kes tänasid kooliperet hästi sujunud koostöö eest ning kinkisid koolile tänukirja ja maleva seinakella.
Koolipere tänab Sakala malevat uue kogemuse eest - meie üks väärtustest on omanäolisus, mis tähendab näiteks ka seda, et oleme tolerantsed muutustele ja uuendustele ning valmis uuteks väljakutseteks. Täna võime tõdeda, et möödunud nädala väljakutse oli edukas ning selline koostöö on igati teostatav.
Viimati muudetud 18.10.2024.